KONST / Litografier / Färglitografi 16165383
*
nr 1616 5383
Sigvard Bernadotte
(1907-2002), Sverige
Signerad, numrerad 230/250, daterad -82. Färglitografi, bildmått: 44x36 cm, yttermått inklusive ram: 58x51 cm
Sigvard Bernadotte, född 1907 på Drottningholms slott, död 2002 i Stockholm, svensk konsthantverkare, formgivare och illustratör.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 29 april 2024
kl 18:56:45
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
29/4 14:11:42
1
300 kr
29/4 18:51:45
2
Vinnande bud
- Vad kostar transporten
Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål
HÄMTA SJÄLV
Stockholm 0 kr
Malmö 400 kr
Göteborg 400 kr
Helsingfors 400 kr
Logga in för att se fler leveransalternativ
Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor
- Konstnär/Designer
Sigvard Bernadotte
Sigvard Bernadotte, född 1907 på Drottningholms slott, död 2002 i Stockholm, svensk konsthantverkare, formgivare och illustratör.
Läs mer om Sigvard Bernadotte
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: design färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad sigvard bernadotte svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6160 Färglitografi
2 st, Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Ytt..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:35
-
5298 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Figurkomposition ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:19
-
5309 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med g..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:36
-
5307 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med t..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:04
-
5299 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition. Sign..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:28
-
6198 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 19:01
*
Sigvard Bernadotte
Sigvard Bernadotte, född 1907 på Drottningholms slott, död 2002 i Stockholm, svensk konsthantverkare, formgivare och illustratör.
Läs mer om Sigvard Bernadotte
nr 1616 5383
Sigvard Bernadotte
(1907-2002), Sverige
Signerad, numrerad 230/250, daterad -82. Färglitografi, bildmått: 44x36 cm, yttermått inklusive ram: 58x51 cm
Sigvard Bernadotte, född 1907 på Drottningholms slott, död 2002 i Stockholm, svensk konsthantverkare, formgivare och illustratör.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 800 kr |
Såld: | 350 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 29 april 2024 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
29/4 14:11:42 | 1 | 300 kr |
29/4 18:51:45 | 2 | Vinnande bud |
- Vad kostar transporten
Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål
HÄMTA SJÄLV
Stockholm 0 kr
Malmö 400 kr
Göteborg 400 kr
Helsingfors 400 kr
Logga in för att se fler leveransalternativ
Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor
HÄMTA SJÄLV
Stockholm 0 kr
Malmö 400 kr
Göteborg 400 kr
Helsingfors 400 kr
Logga in för att se fler leveransalternativ
Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor
- Konstnär/Designer
Sigvard Bernadotte
Sigvard Bernadotte, född 1907 pÃ¥ Drottningholms slott, död 2002 i Stockholm, svensk konsthantverkare, formgivare och illustratör.Läs mer om Sigvard Bernadotte
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: design färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad sigvard bernadotte svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6160 Färglitografi
2 st, Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Ytt..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:35 -
5298 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Figurkomposition ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:19 -
5309 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med g..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:36
-
5307 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med t..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:04 -
5299 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition. Sign..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:28 -
6198 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 19:01